0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Кадетите завршија на 12 место на ЕП во Удине

Иако „жолто-црвените“ се држеа во текот на целиот меч и во последната четвртина влегоа со водство од плус три (61-58), сепак заморот ги стигна и Израелците го добија последниот дел со убедливи 25-11, за на крајот да триумфираат со +11.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close