СветСвет.Портал

Израелски авиони нападнаа ирански сили во близина на Дамаск

Израелски авиони нападнаа иранските сили во близина на Дамаск кои планираа да лансираат вооружени беспилотни летала врз цели во Израел, изјави портпарол на израелската војска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close