Дописници МКДКултураКултура.Портал

Изложбата „Форми во црно“ од Миле Јанкуловски во Куманово

„Форми во црно“ од авторот Мице Јанкуловски е изложбата која ќе биде отворена вечерва во Уметничката Галерија Куманово, со почеток во 20:00 часот, информираа од музејот Куманово. Изложбата ќе ја отвори професорот Милан Јазбец, амбасадор на Р.Словенија во Р.С.Македонија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close