СветСвет.Портал

Исчезнатиот вработен во британската амбасада во Хонг Конг, уапсен во Кинаi

Вработен во британската амбасада во Хонг Конг е уапсен во кинексиот град Шенжен, соопшти кинеското Министерство за надворешни работи, истакнувајќи дека тој ги прекршил законите. Кинеското МНР не прецизира за што точно тој се товари.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close