Svet.SlajderСветСвет.Портал

Иранскиот танкер „Грејс 1“ ноќеска исплови од Гибралтар

Иранскиот танкер, што превезува лесна сурова нафта  во вредност од 130 милиони долари, ноќеска го крена сидрото и почна да се оддалечува од Гибралтар, покажуваат податоците за следење на морскиот сообраќај. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close