Дописници СветСветСвет.Портал

Интензивна програма на самитот на Г7 во Биариц

Седумте шефови на држави и влади заедно со претседателот на Европскиот совет, работниот ден го започнаа во Конгресниот центар со работна сесија посветена на Стратешката и безбедносната агенда, како и на меѓународната економија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close