БалканБалкан.Портал

Инспектори од грчката УЈП се претставиле како шпански туристи за да откријат затајувач на данок на Миконос

Инспектори од Управата за јавни приходи на Грција, задолжени за контрола и борба со затајување данок, се претставиле како шпански туристи, изнајмиле луксузна вила на грчкиот остров Миконос со посредство на агенцијата за недвижнини и откриле дека сопственичката не пријавила ниту едно евро приход, објавија грчките медиуми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close