Svet.SlajderСветСвет.Портал

Индија повторно воведе ограничено движење во Кашмир

Индиските власти денеска повторно воведоа ограничување за слободата на движење во поголемите делови на Шринагар, најголемиот град во Кашмир, по серијата насилни судири меѓу жителите и полицијата во текот на ноќта во кои настрадаа десетици луѓе, соопштија двајца високи функционери и очевидци.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close