Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници луѓе на протести во градовите низ Британија

Владата на британскиот премиер Борис Џонсон денеска им порача на пратениците кои сакаат да спречат Брегзит без договор да донесат закон или да ја соборат владата, а конзервативниот претседател на Долниот дом на Парламентот тврди дека сега ЕУ треба го спречи хаотичниот излез.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close