0_Спорт.ПорталФудбал

Икарди реши да остане во Интер и ја доби „седмицата“

Новиот тренер Антонио Конте веќе објави дека нема да се потпира на него, и Ромелу Лукаку е привлечен за оваа намена. Белгиецот го доби бројот 9, кој досега го носеше Икарди. Напаѓачот на „нероазурите“ беше поврзуван за сигурен нов додаток на Јувентус, но двата клуба не се договорија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close