0_Спорт.ПорталФудбал

И Рашфорд цел на расистички навреди по нереализиран пенал

По натпреварот од третото коло на шампионатот на Англија со „Кристал Палас“ (1:2), напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд беше изложен на расни навреди. На овој дуел Рашфорд не реализира пенал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close