Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Хуавеј во преговори со Русија околу оперативниот систем Аурора

Кинеската компанија Хуавеј започна преговори со Русија за инсталирање на рускиот оперативен систем Аурора на 360.000 таблети за спроведување попис на населението во Русија следната година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close