0_Магазин.ПорталЗанимливости

Хонгконшки милијардер го презема синџирот „Грин кинг“

„ЦК Асет“, основан од најбогатиот човек во Хонг Конг, Ли Ка Шинг, ќе плати 2,7 милијарди фунти за 220 години старата британска компанија, преземајќи ги долговите од 1,9 милијарди фунти

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close