Svet.SlajderСветСвет.Портал

Хонгконг: Полицијата ја оправдува употребата на оружје

Полицијата во Хонгконг го оправда денеска тоа што нејзините припадници употребиле оружје и испукале предупредувачки куршуми за време на антивладините протести изминатиот викенд, а пратениците на власта и опозицијата меѓусебно се обвинуваа кој е одговорен за насилството.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close