СветСвет.Портал

Хонг Конг: Организаторите повикуваат на мирни демонстрации

Организаторите на протестите во Хонг Конг побараа од демонстрантите денешниот собир да биде мирен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close