0_Спорт.ПорталРезултатиФудбал

Хет-трик на Левандовски за триумф на Баерн над Шалке

Бранителот на шампионскиот трофеј во Бундеслигата, Баерн Минхен го совлада Шалке со 3:0 во натпревар од 2. Коло одигран вечерва во Гелзенкирхен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close