BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Haradinaj dhe Ahmeti nënshkruan marrëveshje për koalicionin parazgjedhor

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate të Kosovës (PSD), kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti pasdite kanë nënshkruar Marrëveshje për paraqitje të përbashkët të partive të tyre në zgjedhjet e parakohshme që në vjeshtë duhet të mbahen në Kosovë, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Prishtina.

Back to top button
Close