СветСвет.Портал

Гуаидо бара лидерите на Г-7 да разговараат за кризата во Венецуела

Венецуелскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо испрати писмо до лидерите на државите од Г-7 во кое ги повика во Бијариц да разговараат за кризата во неговата земја, соопшти венецуелскиот Парламент.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close