0_Спорт.ПорталКошарка

Грег Попович: Никој не може вечно да победува

Селекторот на САД Грег Попович верува дека неговиот тим може да извлече поука од поразот против Австралија (94:98) во пријателски натпревар. Ова е прв пораз на Американците под негово водство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close