0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливостиМагазин

Грчката „супер бабичка“ го оствари нејзиниот сон со windsurf да помине 18 наутички милји

Кусо пред 18 часот по локално време, по речиси шест часа, 81-годишната Гркинка Анастасиа Геролимату, вчера го оствари нејзиниот сон откако со windsurf помина 18 наутички милји преминувајќи од островот Кефалониа на Пелопонез, jави дописничката на МИА од Атина

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close