СветСвет.Портал

Градоначалничка во САД добива закани по коментари за Трамп

Градоначалникот на американскиот град Дејтон каде во масовно пукање беа убиени девет луѓе, рече дека и е назначено 24-часовно обезбедување заради порадки исполнети со омраза добиени по судир со претседателот на САД, Доналд Трамп.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close