0_Спорт.ПорталФудбал

Горчлив крај на славната кариера на Фернандо Торес

Триесет и пет-годишниот Фернандо одигра цели 90 минути против поранешните соиграчи во националниот тим на Шпанија. Иниеста постигна гол од пенал, а уште еден поранешен играч на Барселона, Томас Вермален, постигна автогол кој се покажа како почесен за Саган Тосу.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close