Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Годинашната манифестација „Поетска ноќ во Велестово“ во знакот на стиховите на Иван Џепароски

Охридското село Велестово од вечер наредните три дена, по 31 пат, ќе живее за и од поезијата. Во 21 часот „Кај чешмата“ на сред село ќе биде отворено 31-то издание на манифестацијата „Поетска ноќ во Велестово“, со вечерта посветена на стиховите на Иван Џепароски и цртежите на Воскресија Андреевска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close