ЕвропаЕвропа.Портал

Германски суд го одби барањето на девојче да пее во машки хор

Германски суд го отфрли барањето на деветгодишно девојче да се приклучи на хор составен само од момчиња во Берлин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close