0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Германски државјанин уапсен на Шапка за набавка на 700 килограми кокаин

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до Хамбург. Судија на претходна постапка на педесет и петгодишниот Р.В.Л. му одредил мерка екстрадиционен притвор во траење од 30 дена.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close