ЕвропаЕвропа.Портал

Германија: Кина има одговорна улога да ги почитува законите на Хонгконг

Германската Влада соопшти дека Кина, како одговорен актер на светската сцена, ќе ги почитува законите на Хонгконг, кои гарантираат слобода на говорот и владеење на правото.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close