0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Галовеј: Зацврстувањето на владеењето на правото е од витално значење

Зацврстувањето на владеењето на правото е од витално значење на Северна Македонија, порача британската амбасадорка Рејчел Галовеј денеска на „Твитер“, споделувајќи ја завчерашната објава на еврокомесарот Јоханес Хан за случајот „Рекет“ и борбата против корупцијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close