ЕвропаЕвропа.Портал

Франција против трговскиот договор на ЕУ и Меркосур

Франција денеска соопшти дека е против трговскиот договор на ЕУ со јужноамериканскиот трговски блок Меркосур затоа што бразилскиот претседател Жаир Болсонаро ја минимизираше загриженоста за климатските промени, притоа обвинувајќи го дека го лажел францускиот лидер Емануел Макрон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close