Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Франција ќе заштеди две милијарди евра поради ниските камати на кредитите

Францускиот министер за акција и јавни сметки,Жерард Дарманин, преку Твитер објави дека поради „крајно ниските стапки на задолжување“ што ја  одразуваат „довербата на инвеститорите во Франција“, земјата ќе заштеди две милијарди евра, јавува дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close