Дописници МКДОпштински вести

Формиран Советот на млади во Прилеп

Во Прилеп денеска за прв пат и официјално е формиран Советот на млади. Ова тело брои девет члена и главна задача ќе му биде покренувањето повеќе иницијативи од општествениот живот во градот, главно врзани за животот на младите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close