Дописници МКДХроника

Физичка пресметка меѓу четворица дебрани

Четворица дебрани синоќа физички се песметувале. Двајца од нив го извлекле подебелиот крај, поради што биле пренесени во здравствените установи во Дебар, а потоа во Охрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close