0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Филип Деркоски најбрз на Мавровскиот пливачки маратон

Со прогласувањето на најуспешните на првиот пливачки маратон на Мавровското Езеро кој годинава е дел од одбележување на празникот „Успение на Пресвета Богородица" во селото Леуново.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close