0_Спорт.ПорталФудбал

Фановите го избркаа Хенрик Ларсон од неговиот матичен клуб

Незгодните сцени се случиле вчера по испаѓањето на тимот во второто коло од Купот на земјата против третолигашот Оскархамн АИК со 1:2. По натпреварот, навивачите на Хелсингборг го навредуваа Ларсон за начинот на кој го водел натпреварот и за однесувањето на тимот, кој не играл посветено против претпоследниот во третата дивизија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close