Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ескалираат протестите во Хонгконг, власта подготвена за дијалог

Лидерката на Хонгконг Кери Лам изјави дека ескалацијата на насилството во антивладините протести, кои траат три месеци во тој кинески град, станува се посериозна, додавајќи дека власта е подготвена за дијалог.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close