0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Ешли Кол го објави своето пензионирање од фудбалот

Кол е дете на Арсенал и со тимот од Северен Лондон ја освои Премиер лигата (2), ФА Купот (3) и „Комјунити Шилд“ (2) пред да потпише со Челзи, каде се развива во еден од најдобрите леви бекови на своето време и уште еднаш ја освои Премиер лигата, заедно со Лигата на шампионите и Лигата на Европа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close