СветСвет.Портал

Еден загинат и над 20 повредени во налет на тропската бура Кроса во западна Јапонија

Најмалку еден човек загина, а 21 лице се полесно повредени откако тропската бура Кроса денеска го погоди западниот брег на Јапонија

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close