Дописници МКДОпштински вести

Ќе се модернизира јавното осветлување во Куманово

По потпишувањето на договорот за воспоставување на јавно приватно партнерство помеѓу општина Куманово и фирмата „ИЦС Системи“ од Чешка, подружница Охрид, за модернизација на јавното осветлување во Куманово, потпишан е договор официјално кај нотар и во следниот период се очекува конкретна реализација на договорот, информираше кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close