Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Двосменско работење во делчевската библиотека

Љубителите на пишаниот збор во Делчево отсега ќе можат да ја посетуваат Јавната локална библиотека „Илинден" и во попладневните часови. Од денеска се воведува новото работно време на библиотеката до 18 часот, а промената на работното време како што соопшти директорката Анита Петровска, е на барање на читателите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close