ЕвропаЕвропа.Портал

Движењето пет ѕвезди ги суспендира преговорите со демократите

Владејачкото италијанско Движење пет ѕвезди денеска соопшти дека нема повторно да учествува во преговорите за формирање на влада со опозициската Демократска партија се додека партијата јавно не се обврзе на нова коалиција, предводена од премиерот во заминување Џузепе Конте

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close