БалканБалкан.Портал

Додик: Нема да гласам за Годишниот национален план за пристапување кон НАТО

Членот на Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави денеска дека на вонредната седница на Претседателството нема да гласа за Годишниот национален план за пристапување на Босна и Херцеговина во НАТО.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close