0_Web_Ballina - SllajderBiznesBiznes.PortalEkonomiVideo deklaratë

Dimkovski: Të hënën do të mësohet çka do të ndërmarrim pas paralajmërimit nga Kosova për ndalesën e importit të patateve dhe mjaltit

Pas takimit ditën e hënë me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe drejtorin e Agjencisë për ushqim dhe veterinari, Zoran Atanasov do të mësohen hapat konkrete që do t'i ndërmerr vendi pas vendosjes së ndalesës për importin e patateve dhe mjaltit nga Maqedonia e Veriut në Kosovë si masë reciproke për vendosjen e ndalesës për importin e peshkut dhe të qiqrave nga Kosova, paralajmëroi sot ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Trajan Dimkovski.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close