БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Растат откупните цени и извозот на земјоделските производи

Официјалните податоци од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и од Државниот завод за статистика, покажуваат дека минатата година е забележан значителен пораст на вредноста на извозот на клучните извозно-ориентирани земјоделски производи, порача денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close