0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Димитров на министерски состанок на членките на ЕУ и земјите-кандидати

На покана на високата претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика, Федерика Могерини и Пека Хаависто, министер за надворешни работи на Финска, која е актуелен претседавач со Советот на ЕУ, шефот на дипломатијата Никола Димитров денеска и утре, во Хелсинки, ќе учествува на неформалниот состанок на министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и земјите-кандидати за членство во ЕУ (GYMNICH).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close