Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Денеска е Преображение – според народното верување прв пат се јаде грозје

Денеска е Преображение, според народното верување денеска за прв пат се бере грозје, вели за МИА Томе Крстевски, кустос етнолог од кавадаречкиот музеј.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close