СветСвет.Портал

Демонстрантите во Хонг Конг формираа човечки синџир

Демонстрантите кои со недели протестираат во Хонг Конг се собраа на улиците држејќи се за раце, формирајќи човечки синџир како на протестот против советското владеење во балтичките земји пред 30 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close