Фудбал

Дембеле се соочува со казна по одбивањето лекарски преглед

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, може да биде казнет заради одбивање медицински преглед по повредата на натпревар со Атлетик (0: 1) во првото коло од Примера.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close