Тенис

Дел Потро наскоро се враќа на терените

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро го најави своето враќање на теренот. Минатогодишниот финалист на УС Опен ја продолжува рехабилитацијата откако операцијата на коленото која беше извршена кон крајот на јуни.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close