Дописници МКДОпштински вести

Дебарските комуналци ја прекинаа работата, вонредна седница на Советот

Вработените во Јавното комунално претпријатие „Стандард“ ја прекнаа работата, во знак на незадоволство од несплатенте придонеси за 11 години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close