BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Cipras: Greqia menjëherë të kundërshtojë Marrëveshjen BE- Merkosur

Derisa qeveria djathtiste ekstreme e Bolsonaros refuzon të merr obligimet e saja ndaj mjedisit jetësor, Greqia patjetër menjëherë të kundërshtojë Marrëveshjen BE- Merkosur, shkruan në profilin e tij në Fejsbuk, ish kryeministri grek dhe lider i SIRIZA-s Aleksis Cipras, njofton korrespondentja e MIA-s në Athinë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close