БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ципрас: Грција веднаш да се спротивстави на Договорот ЕУ- Меркосур

Се додека екстремно десничарската влада на Болсонаро одбива да ги преземе нејзините обврски кон животната средина, Грција мора веднаш да се спротивстави на Договорот ЕУ-Меркосур, пишува на неговиот официјален Фејсбук профил поранешниот грчки премиер и лидер на СИРИЗА, Алексис Ципрас, jави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close